Антикорупційний суд зменшив заставу ексдиректору «Укрекоресурсів»

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання захисника підозрюваного про зменшення розміру застави.
фото: kyiv24.news

Вищий антикорупційний суд зменшив на 100 тисяч гривень розмір застави, визначений колишньому директору державного підприємства «Укрекоресурси» Дмитру Радіонову. НАБУ і САП підозрюють його у шахрайстві та заволодінні коштами.

Таке рішення 9 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 7 листопада 2022 року антикорупційний суд продовжив арешт Радіонова, але зменшив йому альтернативний запобіжний захід до 744 300 грн застави. 8 листопада 2022 року ці кошти внесли і він вийшов з-під варти. Водночас його захисник подав клопотання про зміну запобіжного заходу. Суддя частково його підтримав.

«Клопотання захисника задовольнити частково. Запобіжний захід у вигляді застави, застосований до (Радіонова – ред.) у кримінальному провадженні у розмірі 744 300 грн, змінити на запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 644 300 грн», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього директора ДП Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. За версією слідства, у серпні 2012 року Радіонов доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500. Ці фандомати є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок. Їх виробляє єдина американська компанія RecycleTech.

Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тисяч доларів (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм 100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок. Згодом, як встановила експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.

Для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал