В яких країнах Європи найбільше працевлаштованих біженців з України

Читать на русском

Наплив біженців з України після повномасштабного вторгнення росії у деяких аспектах зіграв Європі на руку – наші громадяни допомогли зменшити дефіцит робочої сили в ЄС. За словами єврокомісара з питань зайнятості та соціальних прав, у 11 країнах центральної та східної Європи понад 60% українців знайшли роботу. На інфографіці «Слово і діло» – дані щодо працевлаштування переміщених осіб у 13 країнах ОЕСР та в Україні.

Найбільше працевлаштованих українських біженців – у Польщі. Дані з інших країн Європи – на інфографіці.
Рівень працевлаштування українських біженцівСлово і ділоЗображення максимального розміру (відкриється в новому вікні)

Найвищий рівень зайнятості українських біженців – у Польщі: 65% українців працездатного віку знайшли роботу. У Польщі, зазначимо, найбільше переміщених з України осіб – понад 950 тисяч.

На другому місці – Велика Британія: у країні, куди від війни виїхали 246,8 тисяч українців, 61% знайшли роботу.

У Швеції працевлаштувалися 56% переселенців з України (загалом їх у країні 41,4 тисяча), у Литві – 53% (у країні 50,7 тисяч українських біженців), Чехії – 51% (368,7 тисяч).

У Данії (39,7 тисяч зареєстрованих переселенців з України), Нідерландах (94,4 тисячі), Естонії (50,5 тисяч) на роботу влаштувалися 46% українських біженців.

Близько третини українців працевлаштувалися у Франції, всього там зареєстровано 70,6 тисяч переміщених осіб. В Ірландії (97,5 тисяч) роботу знайшли 28% біженців.

Найнижчий рівень зайнятості серед переміщених осіб з України в Німеччині (1,1 млн), Італії (167,5 тисяч) та Швейцарії (66,1 тисяч) – по 19%.

Швейцарія, до речі, планує спростити працевлаштування українських біженців – скасувати дозвіл на роботу, який видається місцевою владою. У парламенті вважають, що усунення бюрократичних перешкод має збільшити частку працевлаштованих українців удвічі.

В Україні офіційно зареєстровано майже 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб, 40% з них працюють.

До речі, про роботу в Євросоюзі: з інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися, яких фахівців не вистачає в країнах блоку.

Нагадаємо, раніше ми писали, які країни планують скоротити допомогу переміщеним особам із України.

На інфографіці – як змінювалися наміри українських біженців щодо повернення додому.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал