Розмінування України: скільки вибухонебезпечних предметів знищується щомісяця

Читать на русском

Після повномасштабного російського вторгнення Україна стала одним із найбільших мінних полів у світі: вибухонебезпечними предметами забруднено майже 180 тисяч квадратних кілометрів – близько третини території. Найбільш замінованими, за даними ДСНС, є Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас. Щоб очистити ці території, потрібно мінімум 10 років. Статистика розмінування з початку великої війни – на інфографіці «Слово і діло».

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, з лютого минулого року сапери очистили від вибухонебезпечних предметів 875,4 квадратних кілометри. Було знешкоджено 394 тисячі 387 предметів, у тому числі майже 3 тисячі авіаційних бомб (інфографіка в кінці публікації).

Україна – найбільш замінована країна світу: скільки української території забруднено мінамиНавіть якщо війна закінчиться завтра, долати її наслідки доведеться ще дуже довго. Про те, яка частина території України забруднена мінами та наслідки цього – в інфографіці Слово і діло

Найактивніше розмінування території відбувалося у квітні-червні минулого року – після відходу російських військ з півночі країни. Так, у квітні розмінували 106,2 км², знешкодивши майже 66,5 тисяч небезпечних предметів. У травні очистили 108,4 км², знищили 36,7 тисяч вибухонебезпечних предметів.

У червні сапери очистили 363,9 км² території та знешкодили 25,4 тисяч небезпечних предметів.

Найбільше авіаційних бомб було знешкоджено на початку повномасштабної війни: 1 тисяча 364 – наприкінці лютого та на початку березня, 597 – у квітні.

У липні сапери очистили 42 км² території та знешкодили трохи більше 21 тисячі предметів. Далі до кінця року вдавалося очистити близько 20 км² щомісяця, але там знешкоджували 20-40 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Найменшу площу розмінування було зафіксовано у цьому лютому – 9 км², на яких знайшли та знешкодили трохи більше 7 тисяч небезпечних предметів.

Протягом травня сапери очистили 37,9 км² території: було знищено 41,6 тисяча вибухонебезпечних предметів, у тому числі 732 авіабомби.

Нагадаємо, за оцінкою Світового банку, розмінування України коштуватиме 37,4 млрд доларів. Потреби лише на поточний рік сягають понад 397 млн доларів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал