ВАКС заарештував помічника екснардепа Микитася

Читать на русском
Антикорупційний суд узяв під варту помічника колишнього члена українського парламенту, який підозрюють у заволодінні коштами.

Вищий антикорупційний суд узяв під варту помічника колишнього народного депутата Максима Микитася Сергія Якусевича. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи політика про заволодіння понад 307 млн грн Міністерства оборони на будівництві складів боєприпасів.

Таке рішення 1 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Застосувати до підозрюваного (Сергія Якусевича – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, з можливістю внесення застави. Підозрюваного взяти під варту в залі суду. Строк дії ухвали щодо застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою становить 60 днів, тобто до 30 грудня 2023 року включно», – йдеться в рішенні.

Альтернативою Якусевичу визначили 19 324 800 грн застави. У разі внесення коштів на нього покладуть наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись із Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, а також будь-якими іншими особами щодо обставин, викладених у письмовому повідомленні про підозру; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Сторона захисту вже оскаржила цей запобіжний захід до Апеляційної палати ВАКС.

Раніше ВАКС відмовився заарештувати екснардепа Микитася у цій справі і відправив його під цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Максиму Микитасю та іншим фігурантам. За версією слідства, у 2018 році Мініоборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів екснардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру Микитасю та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: