Антикорупційний суд продовжив розслідування справи аеропорту «Одеса»

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування в гучній справі.
фото: прес-служба аеропорту «Одеса»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 29 лютого строк розслідування справи за підозрою бізнесменів Бориса Кауфмана та Алекса Боруховича (раніше Олександр Грановський) в організації заволодіння комунальним аеропортом «Одеса» та доходами від його діяльності.

Таке рішення 23 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити. Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні до шести місяців, тобто до 29.02.2024 включно», – йдеться в рішенні.

Як відомо, антикорупційний суд заарештував Кауфмана з альтернативою 268,4 млн грн застави у межах справи про аеропорт «Одеса».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру бізнесменам Борису Кауфману і Алексу Боруховичу, а також колишньому міському голові Одесі Олексію Костусєву та його ексзаступнику. За даними слідства, у 2011 році група осіб, до якої входили колишній Одеський міський голова, його заступник, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю та два бізнесмена, розробили та реалізували злочинну схему, в результаті якої майновий комплекс стратегічного об'єкту – міжнародного аеропорту перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.

В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об'єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку. Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності. Для унеможливлення повернення аеропорту у власність міста усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал