НАБУ та САП завершили розслідувати справу за підозрою колишнього голови Національного банку Кирила Шевченка в створенні злочинної організації, яка заволоділа понад 206 млн грн Укргазбанку, де він був головою правління.
Про це повідомляють прес-служби органів.
«27 вересня 2023 року прокурор САП ухвалив рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно злочинної організації, очолюваної ексголовою правління АБ «Укргазбанк», яка незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. На сьогодні детективами НАБУ відкрили матеріали справи стороні захисту для ознайомлення», – інформує САП.
У НАБУ додали, що крім створення злочинної організації та заволодіння фігурантів підозрюють у службовому підробленні та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Раніше в Національному бюро оприлюднили повідомлення про завершення досудового розслідування кримінального провадження. «27.09.2023 досудове розслідування кримінального провадження № 52019000000000143, за підозрою Шевченка К.Є., Чернишова Д.В., Лютого О.О., Хмеленко О.О., Козака Д.А., Чернишової Н.В., Герасимюка М.В. та Герасимюк К.І., у вчиненні ними кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255 (у редакції статті до 27.06.2020), ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 (в редакції статті до 01.07.2020) та ч. ч. 2 та 3 ст. 209 (в редакції статті до 28.04.2020) КК України, завершено», – йдеться на сайті НАБУ.
Нагадаємо, НАБУ і САП оновили підозри ексголові Нацбанку Кирилу Шевченку та іншим фігурантам. Тепер їх підозрюють у створенні злочинної організації та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Сам Шевченко перебуває в розшуку.
За версією слідства, керівництво Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори на розміщення коштів, забезпечило підробку низки документів. Згідно з цими документами, 52 фізичні та юридичні особи нібито допомогли залучити до банківської установи клієнтів на обслуговування і за таку «допомогу» упродовж 2014–2019 років їм нараховано агентську винагороду на суму понад 206 млн гривень.
При цьому рахунки, на які виплачувалась винагорода, відкривались лише в Укргазбанку. Це забезпечувало членам злочинної організації можливість доступу, контролю та розпорядження вказаними коштами. Члени злочинної організації з числа працівників Банку мали можливість самостійного зняття коштів, як у касах Банку без осіб, на яких були відкриті ці рахунки, так і шляхом переказу коштів на інші рахунки.
У такий спосіб, зловмисники заволоділи грошима у сумі понад 206 млн грн. Одночасно було вчинено низку фінансових операцій для легалізації та маскування протиправного походження цих коштів. Гроші використовувались як для власного збагачення, надання «відкатів» керівникам державних суб'єктів господарювання за розміщення в банку значних сум коштів та фінансування іншої протиправної діяльності.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»