Ексглаві Верховного Суду Князєву зменшили заставу

Читать на русском
Апеляційні скарги захисників підозрюваного Всеволода Князєва задовольнили частково. Заставу зменшено на 10 млн грн.
фото: graty.me

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду зменшила заставу судді Верховного суду Всеволоду Князєву до 45 млн грн грн.

Таке рішення 26 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Топ найбільших застав підозрюваним під час повномасштабної війниРейтинг найбільших застав підозрюваним, призначених судом у період повномасштабної війни – на інфографіці.

«Апеляційні скарги захисників підозрюваного Всеволода Князєва задовольнити частково. Скасувати рішення ВАКС від 6 вересня 2023 року в частині визначення альтернативного запобіжного заходу у вигляді 55 млн грн застави. В цій частини постановити нову ухвалу: визначити альтернативний запобіжний захід у вигляді застави розміром 45 млн грн», – оголосив головуючий суддя.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, 2002 року український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). Через 18 років колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним і повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 р. бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного із столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки із суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Зрештою Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. У ході слідчих дій НАБУ та САП задокументували передачу та отримання двома траншами 2,7 млн дол.

Раніше повідомлялося, що апеляція ВАКС залишила заарештованими банківські рахунки Князєва.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал