Антикорупційний суд визначив заставу нардепці СН Марченко

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання детектива НАБУ про застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді застави.

Вищий антикорупційний суд визначив 53 600 грн застави з покладанням низки обов'язків народній депутатці від фракції «Слуги народу» Людмилі Марченко. Її підозрюють у зловживанні впливом за одержані 11 300 доларів неправомірної вигоди.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У САП не вказують прізвище політика, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться про нардепку Марченко.

«20 вересня 2023 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим генеральним прокурором, обрав запобіжний захід чинному народному депутату... Суд застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 53,6 тисяч грн. Зауважимо, що це максимальний розмір застави, передбачений законом для цього злочину», – інформує прокуратура.

Також на указану підозрювану покладено такі процесуальні обов'язки: прибувати до детектива, прокурора та суду за кожною вимогою; повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, а також іншими підозрюваними у справі; здати на зберігання закордонні паспорти.

Раніше Вищий антикорупційний суд також визначив заставу помічниці нардепки Марченко.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру у зловживанні впливом нардепці Людмила Марченко та її помічниці Анастасії Колесник. За версією слідства, депутат спільно зі своєю помічницею за грошову винагороду пообіцяла громадянину забезпечити отримання дозволу на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до інформаційної системи «Шлях».

У подальшому співучасниками організовано надіслання звернення благодійної організації до однієї з районних військових адміністрацій, на підставі чого ОВА прийнято рішення про надання дозволу вказаному громадянину на проїзд як волонтера через державний кордон України з метою перевезення гуманітарного вантажу на територію України.

Після одержання дозволу помічниця нардепа зустрілась з громадянином та отримала від нього другу частину обумовлених коштів - 2 800 доларів. Загалом було задокументовано одержання 5300 дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: