Кількість жертв землетрусу у Марокко перевищила 2000

Читать на русском
Кількість загиблих через масштабний землетрус у Марокко перевищила 2012 людей. Це найсильніший землетрус країни за останні десятиліття.
Фото: AFP

Кількість жертв руйнівного землетрусу в Марокко, що стався 9 вересня, перевищила 2000 людей.

Про це пише Associated Press з посиланням на останню оцінку місцевої влади.

Повідомляється про щонайменше 2012 загиблих внаслідок землетрусу. Крім того, 2059 осіб постраждали, 1404 з них перебувають у критичному стані.

У Туреччині після руйнівного землетрусу збудують понад 46 тисяч будинківВ одинадцяти провінціях півдня та південного сходу Туреччини планується збудувати 46 300 житлових будівель. Таку кількість житла збудують за рік.

За даними МВС Марокко, смерті людей унаслідок землетрусу зареєстровано в дев’яти провінціях і префектурах. Більшість загиблих – у гірських районах поблизу епіцентру, куди було важко дістатися. Рятувальні команди мали труднощі з доступом до найбільш постраждалих районів після пошкодження доріг.

Крім того, внаслідок землетрусу зруйнована велика кількість будівель у середньовічному кварталі (Медіні), включеному в 1985 році до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зокрема, майже повністю зруйнувався мінарет мечеті Харбуш на площі, внесеній у 2001 році до списку шедеврів усної та нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

У низці регіонів країни спостерігаються проблеми з електрикою та водопостачанням.

Король Марокко Мухаммед VI оголосив триденну жалобу за загиблими.

Нагадаємо, у суботу, 9 вересня, у Марокко стався потужний землетрус магнітудою 7,2.

Впродовж доби кількість загиблих у Марокко стрімко зростала.

У лютому цього року потужний землетрус стався у Туреччині та Сирії. Його жертвами стали понад 50 тисяч людей.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: