Вищий антикорупційний суд доручив Національному антикорупційному бюро відшукати обвинуваченого у справі за обвинуваченням колишнього директора державного Гутянського лісового господарства Віктора Сиси та директорів чотирьох підконтрольних йому приватних компаній у заволодінні понад 50 млн грн.
Таке рішення 10 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання прокурора задовольнити. Доручити органу досудового розслідування (НАБУ) провести слідчі (розшукові) дії, передбачені главою 20 КПК України, спрямовані на встановлення місцезнаходження та засобів зв'язку обвинуваченого та обвинуваченого та обвинуваченого», – йдеться в рішенні.
За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього керівника ТОВ «НАДІ-Я» Олександра Рудніка та самого Сису.
Також антикорупційний суд наклав 2684 грн грошового стягнення на ексдиректора лісгоспу Віктора Сиси.
За версією обвинувачення, ексдиректор держлісгоспу Віктор Сиса та керівники підконтрольних йому товариств організували схему з продажу деревини за заниженими цінами зазначеним суб'єктам господарювання. Зокрема встановлено, що впродовж 2018-2019 років за такою схемою було продано близько 15 тисяч куб. м деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн грн. Частина цих коштів була легалізована особами протягом 2018-2019 років через рахунки підставних фізичних осіб-підприємців під виглядом надання фінансової допомоги.
Разом із Сисою у справі також обвинувачують Олександра Диму, Олександра Рудніка, Тетяну Корнієнко та Валерія Пасічника. Корнієнко є рідною сестрою ексдиректора Гутянського лісгоспу, вона була керівником, засновником, підписантом і головним бухгалтером фірми «Стеклосервіс». Пасічник був керівником «Атлантіс С», а також є двоюрідним братом дружини Віктора Сиси.
Нагадаємо, в лютому 2022 року Вищий антикорупційний суд визнав винуватим ексдиректора Гутянського лісгоспу Віктора Сису і призначив йому 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна. За версією обвинуваення, він пропонував ці гроші за вирішення питання про закриття кримінального провадження щодо протиправного відчуження значних обсягів деревини Гутянським лісгоспом. Цю справу теж скерували до суду.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»