Справа ексдиректора лісгоспу: суд скасував арешт бізнесу підозрюваної

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і задовольнила частково скаргу адвоката підозрюваної на накладений арешт на її майно.
апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала арешт статутного капіталу приватної компанії «Мірта», власницею якої до серпня 2021 року була рідна сестра колишнього директора державного підприємства «Гутянське лісове господарство» Віктора Сиси.

Таке рішення 21 вересня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, НАБУ і САП повідомили про підозру Сисі, його рідній сестрі Тетяні Корнієнко та іншим особам у причетності до заволодіння понад 50 млн грн державного лісгоспу. Пізніше в забезпечення майбутньої конфіскації суд наклав арешт на низку майна підозрюваних, у тому числі на майну Корнієнко. Однак її адвокат подав скаргу на таке рішення і апеляційна палата її задовольнила частково.

«Апеляційну скаргу захисника Карплюк Лідії Романівни в інтересах підозрюваної (Тетяни Корнієнко – ред.) - задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді ВАКС суду від 11 серпня - скасувати в частині накладення арешту на 100% статутного капіталу ТОВ «Мірта» у розмірі 300 грн. В цій частині постановити нову ухвалу, якою у задоволенні клопотання щодо накладення арешту – відмовити», – йдеться в рішенні.

За даними слідства, директор держлісгоспу Харківської області Сиса та керівники підконтрольних йому ТОВ організували схему з продажу деревини за заниженими цінами зазначеним суб'єктам господарювання. Загалом йдеться про продаж упродовж 2018-2019 років близько 15 тис. куб. м. деревини, в результаті чого держлісгосп недоотримав понад 50 млн грн.

Раніше директор цього ж лісгоспу намагався підкупити детектива НАБУ за уникнення відповідальності в цій справі. Йшлося про Віктора Сису.

Нагадаємо, НАБУ і САП розслідували можливу корупцію на ДП «Гутянське лісове господарство». Як встановили детективи, Гутянський лісгосп продавав лісоматеріали та необліковану деревину фірмам «Атлантіс С», «Стеклосервіс» та «Профіт Доп». Водночас станом на 16 вересня 2016 року директором та єдиним засновником компанії «Атлантіс С» був директор Гутянського лісгоспу Віктор Сиса, а адреса реєстрації фірми є квартирою його дружини.

Також він був засновником та керівником компанії «Стеклосервіс», а адресою її реєстрації є теж квартира дружини Сиса. До того ж теперішнім керівником, засновником, підписантом і головним бухгалтером цієї фірми є рідна сестра директора лісгоспу Тетяна Корнієнко. Крім того, засновником та директором підприємства «Профіт Доп» є Артем Черватюк, який є наближеною особою до чинного керівника компанії «Атлантіс С» Валерія Пасічника. А Пасічник, своєю чергою, є двоюрідним братом дружини директора Гутянського лісгоспу.

Також у НАБУ встановили, що фірми «Атлантіс С», «Профіт Доп» і «Стеклосервіс» протягом 2018 року продали більше лісоматеріалів, ніж офіційно придбали в Гутянського та інших лісгоспів. До того ж компанія «Стеклосервіс» придбала у Гутянського лісгоспу технічну сировину дубу обсягом 2081,39 куб. м. При цьому зазначений обсяг деревини фірма в подальшому реалізувала як дошки дубові, що мають значно вищу ціну.

Крім того, детективи дізналися, що Гутянський лісгосп має низку договорів оренди з вказаними трьома компаніями, тобто вони систематично використовують у своїй діяльності активи держпідприємства. Також, за даними з податкових накладених, ці три фірми реалізують придбану в Гутянського лісгоспу продукцію у вигляді лісоматеріалів дубу за цінами, які в 4-5 разів вищі, ніж ціни, за якими їх придбали, що може свідчити про зловживання службовим становищем держпідприємства.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал