28,5 млн грн збитків структури НААН: новому підозрюваному визначили заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився узяти під варту нового фігуранта справи про збитки держпідприємства, але визначив йому заставу.
фото: growhow.in.ua

Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати нового підозрюваного у справі державного підприємства «Дослідне господарство «Ставидлянське» Олександра Головаченка, який є власником приватної компанії «Біо Генезис». Натомість йому визначили 2,68 млн грн застави з обов'язками.

Таке рішення 2 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

На думку слідства, Головаченко причетний до справи про 28,5 млн грн збитків ДР «ДГ «Ставидлянське» зі структури Національної академії аграрних наук. Як встановили детективи, підозрюваний допоміг легалізувати майже 17,95 млн грн. НАБУ і САП просили заарештувати Головаченка з альтернативою 5 млн грн застави, але суд відмовився взяти його під варту.

«У задоволенні клопотання відмовити. Застосувати до підозрюваного (Олександра Головаченка – ред.) запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 1000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 2 684 000 грн», – ідеться в рішенні.

На нього також поклали до 2 жовтня наступні обов'язки: прибувати за кожним викликом; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з підозрюваними та свідками у цьому кримінальному провадженні; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Раніше НАБУ і САП завершили розслідувати це кримінальне провадження.

Нагадаємо, у справі повідомили про підозру заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного центру «Торговий дім Національної академії аграрних наук України» Олександру Євдокімову (організатор); директору ДГ «Ставидлянське» Олександру Малюзі; головному бухгалтеру ДГ «Ставидлянське» Ользі Гончаровій; директору ТОВ «Юніка трейд» Людмилі Кизиловій та ще одному приватному підприємцю.

У межах досудового розслідування встановлено, що маючи значний досвід роботи у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією та широкі зв’язки в НААН, заступник директора НІАЦ «ТД НААН» у співучасті з іншими особами вирішив заволодіти грошовими коштами одного з державних підприємств, що входили до структури Академії.

Відповідно до злочинної схеми, яку організував заступник директора центру, службовці ДП «ДГ Ставидлянське» у 2021 році уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику з наперед визначеним товариством, яке забезпечувало реалізацію сільськогосподарської продукції за заниженою вартістю. У свою чергу заступник директора центру взяв на себе обов’язки пошуку підприємств-покупців сільськогосподарської продукції, які купляли б продукцію вже за ринковими цінами, відкриття відповідних банківських рахунків та подальшого обготівковування отриманих коштів, їх розподілу між співучасниками вчинення злочину. У підсумку реалізація цієї схеми завдала держпідприємству збитків на суму понад 28,5 млн грн.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: