НАБУ завершило слідство у справі про 28,5 млн грн збитків структури НААН

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку відкрили матеріали розслідування стороні захисту у справі про збитки держпідприємства.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про 28,5 млн грн збитків державного підприємства «Дослідне господарство «Ставидлянське» зі структури Національної академії аграрних наук.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«14 липня 2023 року за процесуального керівництва прокурора САП детективи НАБУ повідомили про зміну раніше повідомлених підозр двом особам та повідомлено нову підозру ще одному учаснику злочинної схеми – приватному підприємцю, якого було задіяно у легалізації коштів. Наразі досудове розслідування у справі завершено. Прокурор САП надав доручення детективам НАБУ відкрити матеріали справи стороні захисту на ознайомлення», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, у справі повідомили про підозру заступник директора Наукового інформаційно-аналітичного центру «Торговий дім Національної академії аграрних наук України» Олександру Євдокімову (організатор); директору ДГ «Ставидлянське» Олександру Малюзі; головному бухгалтеру ДГ «Ставидлянське» Ользі Гончаровій; директору ТОВ «Юніка трейд» Людмилі Кизиловій та ще одному приватному підприємцю.

У межах досудового розслідування встановлено, що маючи значний досвід роботи у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією та широкі зв’язки в НААН, заступник директора НІАЦ «ТД НААН» у співучасті з іншими особами вирішив заволодіти грошовими коштами одного з державних підприємств, що входили до структури Академії.

Відповідно до злочинної схеми, яку організував заступник директора центру, службовці ДП «ДГ Ставидлянське» у 2021 році уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику з наперед визначеним товариством, яке забезпечувало реалізацію сільськогосподарської продукції за заниженою вартістю. У свою чергу заступник директора центру взяв на себе обов’язки пошуку підприємств-покупців сільськогосподарської продукції, які купляли б продукцію вже за ринковими цінами, відкриття відповідних банківських рахунків та подальшого обготівковування отриманих коштів, їх розподілу між співучасниками вчинення злочину. У підсумку реалізація цієї схеми завдала держпідприємству збитків на суму понад 28,5 млн грн. Раніше ВАКС продовжив слідство в цій справі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: