ВАКС продовжив арешт підозрюваних у справі про збитки структури НААН

Читать на русском
Антикорупційний суд задовольнив прохання детектива НАБУ про продовження строку тримання під вартою двох фігурантів.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 15 вересня строк тримання під вартою директора державного підприємства «Дослідного господарства «Ставидлянське» зі структури Національної академії аграрних наук Олександра Малюги. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до заволодіння 28,5 млн грн підприємства.

Таке рішення 18 липня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Малюги до 21 липня, але зменшив його заставу з 10 до 8,052 млн грн. Детектив НАБУ просив продовжити арешт. Суддя клопотання задовольнив, але зменшив заставу вже до 4,026 млн грн.

«Клопотання задовольнити. Продовжити строк запобіжного заходу у виді тримання під вартою підозрюваному (Олександру Малюзі – ред.). Строк дії ухвали в частині продовження застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою - 60 днів (до 15 вересня 2023 року включно), але у межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

Також суд продовжив до 15 вересня арешт директорки ТОВ «Юніка трейд» Людмили Кизилової. Їй теж зменшили заставу – з 3,08 до 1,88 млн грн.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили схему заволодіння 28,5 млн грн держпідприємства «ДГ «Ставидлянське». Слідство відводить роль організатора правопорушення заступнику директора НІАЦ «ТД НААН», якому про підозру повідомили заочно. Водночас директора та головного бухгалтера ДГ «Ставидлянське», а також керівника приватної фірми «Юніка трейд» затримали.

У межах досудового розслідування встановлено, що маючи значний досвід роботи у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією та широкі зв’язки в НААН, заступник директора НІАЦ «ТД НААН» у співучасті з іншими особами вирішив заволодіти грошовими коштами одного з державних підприємств, що входили до структури Академії.

Відповідно до злочинної схеми, яку організував заступник директора центру, службовці ДП «ДГ Ставидлянське» у 2021 році уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику з наперед визначеним товариством, яке забезпечувало реалізацію сільськогосподарської продукції за заниженою вартістю. У свою чергу заступник директора центру взяв на себе обов’язки пошуку підприємств-покупців сільськогосподарської продукції, які купляли б продукцію вже за ринковими цінами, відкриття відповідних банківських рахунків та подальшого обготівковування отриманих коштів, їх розподілу між співучасниками вчинення злочину. У підсумку реалізація цієї схеми завдала держпідприємству збитків на суму понад 28,5 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: