НБУ спрогнозував, що буде з комунальними тарифами до 2025 року

Читать на русском
Тарифи на деякі комунальні послуги зростатимуть під час війни. У НБУ очікують, що дія мораторію закінчиться в 2025 році, після чого буде підвищення всіх тарифів.
Фото: УНІАН

Мораторій на підвищення тарифів на деякі комунальні послуги утримається до 2025 року. Після буде поетапне їхнє поетапне підвищення, яке триватиме кілька років.

Такий прогноз закладено в інфляційному звіті Національного банку України.

Як здорожчало життя українців за рік повномасштабної війниЯк за рік повномасштабної війни в Україні змінилися основні економічні показники, тарифи, ціни, зарплати – на інфографіці.

У НБУ наголосили, що мораторій на підвищення тарифів на окремі послуги ЖКГ є важливим чинником стримування інфляції. Тарифи на електроенергію для населення у червні зросли більше, ніж очікував Нацбанк, але це не завадило подальшому зниженню адміністративної інфляції.

В 2024 році, йдеться у прогнозі, окремі послуги ЖКГ теж подорожчають.

«У 2025 році адміністративна інфляція прискориться до 19%, перш за все, на тлі завершення дії мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання та об'єктивну необхідність їхнього підвищення. З огляду на високу соціальну значущість цього питання очікується, що підвищення тарифів буде поетапним і триватиме кілька років разом із розширенням соціальної підтримки», – вважають у Нацбанку.

Нагадаємо, минулого року було ухвалено закон, яким забороняється підвищувати тарифи на газ, теплопостачання та гарячу воду під час дії воєнного стану та протягом півроку після його скасування.

З 1 червня цього року уряд підвищив тариф на електрику для населення. Причину такого рішення пояснили у «Укренерго».

Крім того, НКРЕКП збиралася підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення, але це рішення було скасовано.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: