ВАКС скасував вирок і звільнив нардепку від відповідальності

Читать на русском
Апеляційна інстанція за клопотанням обвинуваченої членкині парламенту скасувала вирок і закрила кримінальне провадження.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала обвинувальний вирок і звільнила від відповідальності народну депутатку Ірину Констанкевич у зв'язку зі спливом строків давності.

Таке рішення 17 липня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, суд визнав винуватою нардепку Констанкевич. Їй призначили покарання у виді 44200 грн штрафу та заборонили протягом 1 року обіймати певні посади і займатися діяльністю, пов'язаною із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Сторона захисту подала скаргу на вирок. Однак у справі спливли строки давності і тому нардепка Констанкевич подала клопотання про звільнення її від кримінальної відповідальності.

«Клопотання обвинуваченої Ірини Констанкевич задовольнити. Вирок Вищого антикорупційного суду від 30 березня 2023 року скасувати. На підставі пункту 1 частини 1 статті 49 ККУ звільнити обвинувачену Ірину Констанкевич від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України у зв'язку із закінченням строків давності. Закрити кримінальне провадження за обвинуваченням Ірини Констанкевич на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру двом нардепкам Ірині Констанкевич та Маргариті Шол. За версією слідства, вони не вказали орендовані квартири в Печерському районі Києва вартість 2,5 і 5 млн грн відповідно.

Як встановило НАЗК, нардепка Констанкевич не вказала у декларації квартиру в Києві, яка була в неї в оренді на підставі договорів від 29 і 31 серпня 2019 року та 30 листопада 2020 року. Сама депутат пояснила, що нібито користувалася цією квартирою періодично протягом 2020 року менше 183 днів і лише під час виконання депутатських повноважень.

Однак НАЗК це пояснення не врахувало. У Нацагентстві зазначили, що депутатка навіть отримувала компенсацію з державного бюджету за оренду цієї квартири.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал