Ексгенерали НАТО закликали відкрити Україні шлях до Альянсу – ЗМІ

Читать на русском
Відкритий лист главам держав та урядам країн НАТО з підтримкою України підписали ексгенерали Естонії, Латвії, Литви, Польщі та США.
Shutterstock

Шестеро відставних генералів країн НАТО закликали лідерів саміту Альянсу у Вільнюсі відкрити для України конкретний шлях до членства.

Про це йдеться у відкритому листі главам держав та урядів країн НАТО, що з'явився у розпорядженні видання LIGA.net.

Розширення НАТО: з якою періодичністю до Альянсу вступають нові члениЗа всю історію існування Північноатлантичний альянс розширювався дев'ять разів. Докладніше – на інфографіці.

Як стало відомо, лист підписали Ріхо Террас — генерал естонської армії, колишній начальник оборони Естонії, Мечислав Гоцул — генерал польської армії, ексглава оборони Польщі, Раймондс Граубе — генерал латвійської армії, колишній начальник оборони Латвії, Вітаутас Йонас Жукас — генерал литовської армії, колишній начальник оборони Литви, Бен Ходжес — генерал армії США, колишній командувач американськими силами в Європі та Майкл Репах — генерал армії США, колишній голова командування спеціальних операцій США в Європі.

Військові закликали країни-члени НАТО визначити конкретну дорожню карту, яка веде до членства України в Альянсі, «найближчим часом».

У листі сказано, що Україна показала здатність і готовність взяти на себе зобов'язання, щоб захищати свою незалежність та безпеку країн Європи, а також прихильність принципам демократії.

«На саміті в Бухаресті 2008 року союзники домовилися, що Україна в майбутньому стане членом НАТО. Настав час, щоб країни НАТО виконали цю обіцянку», — заявили екс-генерали.

Генерали нагадали, що Україна офіційно подала заявку на членство в НАТО 30 вересня 2022 року, а тому тепер Альянс має вітати Україну та допомогти їй виконати зобов'язання як постійний член союзу.

«Це єдиний можливий спосіб гарантувати мир у Європі перед безжалісною російською агресією», — резюмували вони.

Нагадаємо, нещодавно КМІС дослідив, скільки українців підтримують членство в НАТО.

Також, президент Зеленський заявив, що Україна потребує чітких гарантій безпеки, доки вона не в НАТО.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: