САП скерувала до суду справу ексзаступника міністра екології

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура затвердила і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно ексзаступника глави Мінекології.
фото: соцмережі

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника міністра екології та природних ресурсів України Дмитра Мормуля за заволодіння понад 32 млн грн при закупівлі послуг із дистанційного зондування Землі. Він відшкодував збитки.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Завдяки злагодженій роботі антикорупційних органів колишній заступник міністра екології та природних ресурсів України (Мінприроди), який обвинувачується у зловживанні службовим становищем при закупівлі послуг з розробки та впровадження програмного забезпечення для проведення моніторингу навколишнього природнього середовища з використанням технологій дистанційного зондування Землі, повністю відшкодував усі завдані кримінальним правопорушенням збитки. 19.06.2023 на державний казначейський рахунок зараховано 32,048 млн грн», – інформує відомство.

На сьогодні досудове розслідування у справі закінчено, обвинувальний акт скеровано до ВАКС для розгляду по суті.

Раніше НАБУ оголосило в розшук Мормула і пізніше викликало його на допит.

Нагадаємо, 2 лютого НАБУ заочно повідомило про підозру ексзаступнику міністра екології. Слідство встановило, що у 2011 році Мінприроди оголосило переможцем у тендері на розробку та впровадження програмного забезпечення для проведення моніторингу навколишнього природного середовища заздалегідь визначену австрійську компанію. Відомство уклало з нею договір на суму 41,15 млн грн.

Однак, переможець не був здатний і взагалі не планував надавати ці послуги. Натомість за допомогою радників тодішнього міністра екології та природних ресурсів залучили низку підрядників, які й стали реальними виконавцями тендеру. За це вони одержали лише близько 20% від суми тендеру. Решту отриманих від міністерства коштів 32,048 млн грн упродовж 2012 року учасники схеми вивели. Гроші перевели на рахунки інших компаній-нерезидентів на підставі фіктивних документів про нібито розроблене програмне забезпечення, яке насправді не розроблялося та не постачалося, а його функціонал виконувався частиною програмного забезпечення, яке було поставлене реальним виконавцями проєкт.

Крім того, повідомлено про підозру двом громадянам Республіки Австрія, яким додатково інкриміновано відмивання легалізацію (коштів) доходів, одержаних злочинним шляхом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: