В Канаді бракує рятувальників для гасіння масштабних лісових пожеж

Читать на русском
У Канаді гостро не вистачає рятувальників для гасіння масштабних лісових пожеж, які вже призвели до переміщення понад 20 тисяч людей.
Фото: nashvancouver.com

Канада продовжує боротися з однією з найбільших лісових пожеж за останні роки. Ситуація ускладнюється тим, що в країні є суттєва нестача пожежників.

Про це повідомляє Reuters.

Видання зазначає, що у всіх провінціях Канади над гасінням пожеж одночасно працює 5500 рятувальників. Це на 2500 пожежників менше, ніж треба, вважає професор Університету Томпсон-Ріверс у Британській Колумбії та фахівець із лісових пожеж Майк Фленіган.

Позика у планети: що таке День екологічного боргу і коли він настанеДень екологічного боргу в 2023 році настане 2 серпня. Що це означає для світу – на інфографіці.

«Це важка робота, яка пов'язана з довгостроковими наслідками для здоров'я. Тому стає все важче набирати людей», – пояснив він.

Агентство зазначає, що муніципалітети, які зіштовхнулися з пожежами, вимушені цього року витрачати на роботу рятувальників чималі суми.

«Бригадам доводиться працювати по 12-14 годин, по два тижні поспіль», – йдеться у повідомленні.

В той же час, зазначає Reuters, надалі це питання ставатиме все більш актуальним, оскільки пожежі можуть ставати масштабнішими.

«Обмежені ресурси можуть загрожувати спроможності Канади гасити пожежі, які, як очікується, у майбутньому стануть масштабнішими і сильнішими внаслідок зміни клімату. Це може завдати більшої шкоди населенню та порушити роботу нафтогазової, гірничодобувної та лісової промисловості країни», – пише видання.

Зазначимо, за словами експерта з пожеж та наукового співробітника Queen's University Едварда Струзика, лісові пожежі зазвичай починаються або від блискавки, або від діяльності людини.

Також зазначається, що сезон лісових пожеж, який став найгіршим в історії Канади, вже призвів до переміщення понад 20 тисяч людей.

Нагадаємо, у Мексиці стався потужний землетрус, повідомлялося про загрозу цунамі.

Раніше в Канаді автобус врізався у вантажівку, загинули щонайменше 15 людей.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: