ВАКС продовжив нічний домашній арешт фігуранта справи Лозинського

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав клопотання про продовження строку тримання під нічним домашнім арештом фігуранта справи.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 16 серпня строк нічного домашнього арешту Миколі Лукашику, якого НАБУ і САП підозрюють у допомозі надати 400 тисяч доларів неправомірної вигоди колишньому заступнику міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському.

Таке рішення 16 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити. Продовжити запобіжний захід у вигляді домашнього арешту підозрюваному (Миколі Лукашику – ред.) із забороною залишати житло у період доби з 21:00 до 7:00, за винятком необхідності отримання медичної допомоги, необхідності прямувати до зони укриття від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, на строк два місяці, тобто, до 16.08.2023 включно, але в межах строку досудового розслідування, з обов'язком прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора або суду», – йдеться в рішенні.

Суд також продовжив дію таких обов'язків Лукашику: прибувати за першим викликом; не відлучатись з Києва та Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з низкою осіб; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Як відомо, суд відмовився продовжити строк тримання під вартою Лукашика і тому відправив його під цілодобовий домашній арешт. Прокурор САП просив продовжити строк цілодобового домашнього арешту, але суд пом'якшив його на нічний.

Нагадаємо, «Слово і діло» повідомляло про затримання заступника міністра Василя Лозинського на одержанні неправомірної вигоди. Пізніше у НАБУ підтвердили затримання заступника міністра, але прізвище його не назвали.

В органі додали, що завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (далі – ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб'єктами підприємницької діяльності. Ті, як з'ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: