В Україні зростає попит на робочу силу: у НБУ розповіли, чи вплине це на зарплати

Читать на русском
Така ситуація спостерігається у всіх сферах працевлаштування, окрім ІТ-сектору. Там становище, за даними Нацбанку, залишається складним.
Фото: НБУ

В Україні спостерігається пожвавлення попиту на робочу силу – зростання кількості резюме практично зупинилося, тоді як кількість вакансій продовжує зростати.

Про це йдеться у макроекономічному та монетарному огляді НБУ за червень, повідомляє РБК-Україна.

Мінімальна зарплата в Україні: як змінювалася у гривнях та в доларахПочалося обговорення підвищення мінімальної зарплати у 2024 році. Як змінювався її розмір упродовж незалежності – на інфографіці.

Така ситуація спостерігається у всіх сферах працевлаштування, окрім ІТ-сектору. Там становище, за даними Нацбанку, залишається складним.

«Частково зростання попиту на робочу силу пов'язане із сезонністю, зокрема, сільськогосподарськими роботами, а частково – мобілізацією співробітників, у тому числі критичних та посиленням складнощів з пошуком персоналу», – повідомляється в огляді.

У зв'язку з цим спостерігається зниження числа претендентів на одну вакансію: у травні їхня кількість була практично такою самою, як у травні 2021 року.

У НБУ зазначили, що посилення конкуренції за робочу силу у майбутньому може натиснути на зарплати у бік збільшення, насамперед у реальному секторі. Наразі ж спостерігається припинення падіння рівня реальних зарплат.

Разом з тим, регулятор не очікує різкого підвищення зарплат, оскільки подальше їх зростання може стримуватися складним фінансовим станом підприємств і високим рівнем невизначеності.

Нагадаємо, наприкінці квітня НБУ переглянув у бік покращення свої прогнози щодо валового внутрішнього продукту країни та інфляції на цей рік.

Раніше ми розповідали, як подорожчало життя українців за рік повномасштабної війни.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал