Справа Укргазбанку: підозрюваному вчергове продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд підтримав прохання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 25 липня строк дії обов'язків, покладених на колишнього заступника голови правління, а нині начальника департаменту по роботі з корпоративними VIP-клієнтами Укргазбанку Олексія Лютого. Його підозрюють у причетності до заволодіння 206 млн грн Укргазбанку.

Таке рішення 25 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС заарештував Лютого з альтернативою 35,1 млн грн застави. Після внесення застави на нього поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду; повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місяця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у справі та здати на зберігання закордонні паспорти. Прокурор САП просив продовжити їхню дію на два місяці.

«Клопотання прокурора САП задовольнити. Продовжити на два місяці строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Олексія Лютого – ред.) на підставі ч. 5 ст. 194 КПК України, у зв'язку із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави, у кримінальному провадженні №52019000000000143 від 20.02.2019. Визначити термін дії обов'язків до 25.07.2023 включно», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові НБУ Кирилу Шевченку та іншим посадовцям Укргазбанку. Самого Шевченка оголосили у розшук. За версією слідства, він, перебуваючи на посаді спочатку першого заступника, а згодом голови правління Укргазбанку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використав її для розкрадання грошових коштів.

З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які нібито будучи «агентами» банку залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам.

Слідством встановлено, що впродовж 2014-2019 років за цією схемою 52 фіктивним агентам безпідставно перераховано грошові кошти державного банку в сумі понад 206 млн грн. Псевдопосередниками ж виявилися фізичні особи-підприємці, самозайняті та юридичні особи. Більшість із них зареєстрували виключно для участі у наведеній схемі: після отримання коштів ці суб'єкти припиняли свою діяльність, і не здійснювали іншої активності, крім зазначеної у фіктивних актах виконання послуг.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: