Палата представників США підвищила стелю держборгу

Читать на русском
Палата представників схвалила законопроєкт щодо підвищення ліміту держборгу США. Тепер черга за Сенатом.
nbcnews.com

Палата представників США ухвалила в середу, 31 травня, законопроєкт про призупинення ліміту національного боргу до 1 січня 2025 року, щоб запобігти дефолту.

Про це повідомляє CNN.

Який валовий зовнішній борг накопичила Україна та інші державиЯкий валовий зовнішній борг накопичила Україна та інші держави, дивіться в матеріалі Слово і діло.

Палата представників, яку контролюють республіканці, схвалила законопроєкт 314 голосами «за», 117 виступили «проти».

Тепер законопроєкт має бути ухвалений Сенатом, перш ніж його можна буде надіслати президенту Джо Байдену для підписання. Терміни для проходження законопроєкту надзвичайно стиснуті – перший в історії дефолт загрожує США вже 5 червня, коли Міністерство фінансів не зможе повністю і вчасно виплачувати всі національні зобов'язання.

«Ця угода – гарна новина для американського народу та американської економіки. Я закликаю Сенат прийняти його якнайшвидше, щоб я міг підписати його як закон», – заявив Байден після голосування.

Нині ліміт держборгу США становить 31,4 трлн доларів. Законопроєкт припиняє ліміт запозичень до 2025 року, щоб Байдену і Конгресу дозволяє відкласти політично ризиковане питання до президентських виборів.

Нагадаємо, в 2021 році США також загрожував дефолт. Тоді ліміт державного боргу підняли на 2,5 трлн доларів до 31,381 трлн доларів.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал