Апеляція ВАКС залишила під арештом адвоката зі справи Князєва

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни запобіжного заходу адвокату, який фігурує в скандальній справі.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою адвоката Олега Горецького, якого НАБУ і САП підозрюють в посередництві надання неправомірної вигоди судді Верховного суду Всеволоду Князєву.

Таке рішення 30 травня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, суд заарештував адвоката Горецького з альтернативою 80 млн грн застави. Не погодившись з таким рішенням, його адвокати подали апеляційні скарги.

«Апеляційні скарги – залишити без задоволення, а ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 18 травня 2023 року – без змін», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: