Збитки «СхідГЗК»: Апеляція ВАКС залишила обвинувальний вирок

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для скасування обвинувального вироку двом фігурантам справи про збитки держпідприємства.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін вирок, яким колишнього заступника генерального директора державного підприємства «СхідГЗК» Ігоря Голобородька засудили до 9 років позбавлення волі, а директора торгового дому «Еко-Сервіс» Ігоря Ведуту – до 8 років ув'язнення.

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«30 травня 2023 року АП ВАКС залишила без змін вирок ВАКС від 02.11.2022, яким колишнього заступника генерального директора державного урановидобувного підприємства «СхідГЗК» та керівника приватної компанії засуджено до 9 та 8 років позбавлення волі. Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора та залишив без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту на вирок суду. Ухвала АП ВАКС набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду протягом трьох місяців», – інформує відомство.

Як відомо, ВАКС заочно засудив до 9 років колонії ексзаступника гендиректора ДП «СхідГЗК» Голобородька, а керівника ТД «Еко-Сервіс» Ведуту – до 8 років позбавлення волі. Обом призначили додаткове покарання у вигляді конфіскації всього належного майна.

За версією обвинувачення, в період з лютого по травень 2015 року екскерівник ДП «СхідГЗК» уклав із директором ТОВ «Торговий дім «Еко-Сервіс» додаткові угоди до договору на закупівлю мінералів (сірки) для потреб держпідприємства, якими незаконно збільшили ціни на 31%, а у подальшому — на 57%. При цьому вартість закупівлі сірки зростала поетапно, оскільки у процесі продажу щоразу задіяли не менш ніж три компанії-посередниці. У результаті цієї схеми державному підприємству завдано збитків на 24,5 млн грн.

На підставі матеріалів, зібраних детективами під час досудового розслідування, НАБУ домоглося анулювання угод із закупівлі ДП «СхідГЗК» сірки за завищеним цінами. Рішення суду набуло законної сили, а відтак – створене підґрунтя для стягнення з приватної компанії на користь ДП «СхідГЗК» безпідставно переплачених 25,4 млн грн.

Нагадаємо, 2 жовтня 2021 року НАБУ і САП заочно повідомили про підозру директору Торгового дому «Еко-Сервіс» Ігорю Ведуті та колишньому заступнику генерального директора комбінату Ігорю Голобородьку.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: