Апеляційна палата збільшила заставу раднику ексдиректора Держбудкомбінату

Читать на русском
Апеляційна інстанція побачила підстави для збільшення розміру застави, яку визначили підозрюваному у справі нардепа.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду збільшила до 1,29 млн грн застави, визначену раднику колишнього колишнього директора державного підприємства «Державний будівельний комбінат» Юрія Юрлова Олегу Динолу. Його підозрюють у причетності до справи народного депутата Дмитра Ісаєнка.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

Як відомо, антикорупційний суд визначив 214 720 грн застави підозрюваному. Не погодившись з цим рішенням, прокурор САП просив заставу збільшити.

«Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 16 травня 2023 року розглянула апеляційну скаргу сторони обвинувачення на ухвалу слідчого судді ВАКС від 12 квітня 2023 року про обрання колишньому раднику директора ДП «Державний будівельний комбінат» запобіжного заходу у виді 214 720 грн застави з покладанням додаткових обов'язків. За результатами розгляду колегія суддів частково задовольнила апеляційну скаргу сторони обвинувачення, збільшивши розмір застави до 1 288 320 грн», – інформує суд.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру нардепу Дмитру Ісаєнку та ще трьом особам, серед яких і ексдиректор ДП «Державний будівельний комбінат» Юрій Юрлов. За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.

Ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн грн. Натомість, як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн грн.

Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: