НАБУ викликало на допит двох підозрюваних експосадовців «Центренерго»

Читать на русском
У Національному бюро оприлюднили повістки про виклик двох підозрюваних, які раніше працювали у державній енергогенеруючій компанії.

Національне антикорупційне бюро викликало на допит колишнього члена дирекції ПАТ «Центренерго» Олександра Уварова та ексдиректорку одного з департаментів ПАТ «Центренерго» Катерину Токар. Їх НАБУ і САП підозрює у зловживаннях на 176,8 млн грн.

Відповідні повістки про виклик оприлюднені на сайті НАБУ, повідомляє «Слово і діло».

«Повістка про виклик Токар Катерини Олександрівни, Вам необхідно прибути 12 травня 2023 року об 11:00 до Національного антикорупційного бюро України для допиту як підозрюваної у кримінальному провадженні № 52020000000000277 від 22.04.2020... Повістка про виклик Уварова Олександра Ігоровича, Вам необхідно прибути 12 травня 2023 року об 09:00 до Національного антикорупційного бюро України для допиту як підозрюваного у кримінальному провадженні №52020000000000277 від 22.04.2020», – йдеться у документах.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру двом експосадовцям «Центренерго» та керівнику приватної компанії у зловживаннях на 176,8 млн грн. За інформацією «Слово і діло», йшлося про ексчлена «Центренерго» Олександра Уварова та ексдиректору департаменту «Центренерго» Катерину Токар, а також керівника приватної компанії «Юнайтед Енерджі» Андрія Короткевича-Лещенка. Уварову та Токар про підозру повідомили заочно.

За даними слідства, у 2020 році ПАТ «Центренерго» уклав угоду про продаж електроенергії ТОВ «Юнайтед Енерджі»-переможцю аукціону. Через невідбір законтрактованої за цими угодами електроенергії компанія-переможець мала сплатити штраф. Аби цього уникнути, з ПАТ заднім числом уклали додаткові угоди: виключили з основних угод положення про дозволені межі відхилення від обсягів відібрання електроенергії.

Такі зміни дозволили згаданому ТОВ відбирати будь-який обсяг електроенергії, незважаючи на те, що за умовою проведених аукціонів відібрання договірного обсягу електроенергії мало бути гарантоване. У результаті цих дій ПАТ не отримало 176,8 млн грн.

Раніше НАБУ і САП завершили розслідування іншої справи, де підозрюваним є ексчлен «Центренерго» Олександр Уваров. У справі встановили 8,25 млн грн збитків.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: