ВАКС призначив засідання у справі про підкуп суддів з Полтави

Читать на русском
Антикорупційний суд отримав обвинувальний акт і призначив засідання у справі за обвинуваченням двох адвокатів та помічника.

Вищий антикорупційний суд призначив на 26 квітня підготовче засідання за обвинуваченням адвокатів Олега Бутиріна та Володимира Костенка, а також помічника юриста Максима Садошенка у спробі підкупу суддів Київського районного суду Полтави та Полтавського апеляційного суду.

Таке рішення 24 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Призначити підготовче судове засідання у кримінальному провадженні № 52022000000000196, внесеному до ЄРДР 28.07.2022, за обвинуваченням (Олега Бутиріна – ред.), у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369 КК України, (Володимира Костенка – ред.), у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369 КК України, (Максима Садошенка – ред.), у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369, ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 369 КК України», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, громадянин звернувся до юриста, який позиціонував себе помічником адвоката, за правовою допомогою у зв'язку з притягненням до адміністративної відповідальності за водіння в нетверезому стані. Проте вказаний правник замість надання юридичної допомоги схилив громадянина «вирішити» це питання із суддею Київського райсуду Полтави за «винагороду», залучивши для цього свого знайомого адвоката. Попри намагання зловмисників, їм так і не вдалось надати неправомірну вигоду, натомість суд визнав громадянина виним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.

Тоді вказані особи пообіцяли «скасувати» це рішення в апеляційному порядку за 1800 доларів, залучивши до вчинення злочину ще одного адвоката. Після передачі другої частини коштів – 1500 дол. та проведення необхідних слідчих дій зібрано достатньо доказів для обґрунтованого повідомлення про підозру трьом особам.

Нагадаємо, ВАКС обрав запобіжні заходи двом підозрюваним у справі про спробу підкупу суддів з Полтави. Пізніше суд визначив запобіжний захід ще одному підозрюваному.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: