Справа екснардепа Скуратовського: оцінювачу визначили запобіжний захід

Читать на русском
Антикорупційний суд частково підтримав клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у виді застави до підозрюваної.
Сергій Скуратовський

Вищий антикорупційний суд визначив 268 400 грн застави з покладанням обов'язків оцінювачу, якого НАБУ і САП підозрюють у причетності до справи колишнього народного депутата Сергія Скуратовського про 128 млн грн збитків Укрінбанку.

Таке рішення 17 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити частково. Застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 268 400 грн», – ідеться в рішенні.

Також на підозрювану поклали наступні обов'язки: носити електронний браслет; прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Черкаської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти та утримуватися від спілкування безпосередньо та опосередковано з низкою осіб.

Як відомо, антикорупційний суд продовжив до 17 червня арешт екснардепа Скуратовського.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 112 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: