Prozorro показуватиме інформацію про незбройні оборонні закупівлі

Читать на русском
Відтепер оборонні замовники та військові частини почнуть публікуватимуть інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях.
armyinform.com.ua

У неділю, 23 квітня, у системі Prozorro стала доступна інформація про незбройні оборонні закупівлі.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що відтепер оборонні замовники та військові частини почнуть публікуватимуть інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях.

«З нашого досвіду, лише сам факт того, що інформація про закупівлі буде публікуватися в Prozorro, є стимулом більш ретельно підходити до їх проведення», - вважає заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

За її словами, оборонні замовники звітуватимуть саме про незбройні закупівлі, зокрема, харчування, речове майно, пальне від 200 тисяч гривень для товарів і послуг, і 1,5 млн грн - робіт. Звіти міститимуть обмежену кількість інформації - назву замовника, предмет закупівлі та ціну за одиницю.

У випадку закупівель послуг з харчування замовникам необхідно буде прозвітувати про ціну за одиницю кожного продукту, що входить до цієї послуги. Для цього вони зможуть завантажити в систему Prozorro файл з відповідними розрахунками.

За словами директора ДП «Прозорро» Миколи Ткаченка, оборонні замовники можуть не публікувати дані про загальну суму та обсяги закупівель, місця доставки, найменування постачальника.

«Водночас ми зробили все можливе, аби опублікованої інформації було достатньо для цінової аналітики”, - зауважив Ткаченко.

Закон передбачає, що оборонні замовники та військові частини мають публікувати звіти в систему Prozorro протягом робочих 10 днів з дня підписання контракту. Крім того, до 22 червня їм потрібно буде прозвітувати по всіх договорах, укладених з 24 лютого 2022 року, тобто від початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, у січні ЗМІ опублікували матеріал у якому йдеться , що ціни у контракті закупівлі послуг харчування для військовослужбовців виявилися вищими за роздрібні у київських супермаркетах у 2-3 рази. В Міністерстві оборони України тоді прокоментували цю інформацію та заявили про маніпуляцію.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: