ВАКС відмовився продовжити розслідування справи Коболєва

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив у задоволення клопотання детектива про продовження слідства .
пресс-служба Нафтогаза

Виший антикорупційний суд відмовився продовжити строки розслідування справи за підозрою колишнього голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Андрія Коболєва у заволодінні премією.

Таке рішення 12 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Федоров, повідомляє «Слово і діло».

«В задоволенні клопотання детектива НАБУ про продовження строку досудового розслідування – відмовити», – оголосив суддя.

Строки слідства у справі закінчуються 19 квітня.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: