ВАКС відпустив під обов'язки ексгендиректора «Первомайськвугілля»

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився визначити заставу колишньому керівнику держпідприємства, якого підозрюють у розтраті коштів.

Вищий антикорупційний суд відпустив під особисте зобов'язання колишнього виконувача обов'язків генерального директора державного підприємства «Первомайськвугілля» Артура Мірумяна, якому НАБУ і САП повідомили про нову підозру – у розтраті 14,6 млн грн держпідприємства.

Таке рішення 4 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива про застосування запобіжного заходу у виді застави у межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52021000000000165 від 01.04.2021 - задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного (Артура Мірумяна – ред.) запобіжний захід у виді особистого зобов'язання», – йдеться в рішенні.

На нього поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатись за межі м. Новогродівка Донецької області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування із свідками щодо обставин, викладених у повідомленні про підозру у цьому кримінальному провадженні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру колишньому гендиректору ДП «Первомайськвугілля» Артуру Мірумяну. За даними слідства, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області. Після початку антитерористичної операції упродовж 2015-2016 років там не відкачували воду. Внаслідок цього рівень води на шахті «Золоте» (входить до складу ДП «Первомайськвугілля», розташована у місті Золоте), яка має гідравлічний зв'язок зі згаданими шахтами, збільшився. За таких обставин виник ризик настання надзвичайних ситуацій — руйнування споруд, зсувів, осідання земної поверхні, забруднення питних водозаборів рудничними водами та втрати корисних копалин.

Для запобігання техногенній катастрофі Уряд у 2018 році виділив кошти для фінансування робіт та закупівлі обладнання на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля». Закупівлі необхідного обладнання (насосів, електродвигунів, електричної апаратури) проводили за переговорною процедурою, тож підозрюваний обирав підрядників за самостійно визначеними критеріями без тендеру. У всіх трьох випадках перемогли комерційні компанії, які поставили обладнання за завищеними цінами. Більшість поставлених насосів, до того ж майже одразу після їх постачання виходило з ладу та потребувало усунення дефектів через неналежну якість. ДП врешті-решт мусило здійснювати ремонт власним коштом. За висновками експертизи, завищення вартості обладнання, яке було поставлено на ДП за трьома договорами, становить 14,6 млн грн.

Також Мірумяна судять і в іншій справі. У січні 2023 року обвинувачення призначили до розгляду по суті.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: