Справа «Первомайськвугілля»: засудженому повернули заставу

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив заяву про повернення застави, внесеної за засудженого на підставі угоди.

Вищий антикорупційний суд повернув заставу, внесену за одного із засуджених на підставі угоди про визнання винуватості у справі про зловживання на державному підприємстві «Первомайськвугілля».

Таке рішення 22 листопада ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання заставодавця про повернення коштів, внесених в якості застави, - задовольнити. Повернути заставодавцю суму застави у розмірі 189 180 гривень, яка була внесена на рахунок Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

Як відомо, САП скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора експериментально-механічного Курахівського заводу Володимира Іванцова і директора ТОВ «Альянс Жилбудінвест» Сергія Афоніна. Пізніше з ними уклали угоди про визнання винуватості, які затвердив суд.

В квітні НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи. Інші фігуранти продовжують знайомитися з матеріалами розслідування.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Мірумяну та ще трьом особам у розкраданні коштів. Як встановило слідство, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».

Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.

Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал