Україна готова відновити експорт електроенергії до Європи – Галущенко

Читать на русском
Україна має профіцит в системі, тому готова відправляти надлишки електроенергії на експорт. Це буде вигідно як Україні, так і Європі
Ілюстративне фотоfocus.ua

Україна готова відновити експорт електроенергії в Європу, оскільки в системі на цей момент присутній профіцит генерації.

Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко на зустрічі з єврокомісаром з питань енергетики кадрі Сімсон у Брюсселі, повідомляє пресслужба Міненерго 28 березня.

«Зараз ми маємо профіцит генерації в енергосистемі, тому є можливість для експорту електроенергії в європейські країни. Це взаємовигідний процес, оскільки Європа може отримувати електроенергію за прийнятними цінами, а українські генеруючі компанії можуть заробляти кошти, в тому числі й для відновлення потужностей після війни. Для нас дуже важливе рішення ENTSO-E щодо збільшення можливостей для імпорту та експорту електроенергії між Україною та ЄС» – заявив міністр.

Російські окупанти в період з жовтня 2022 року по лютий 2023 року завдали 225 ударів по 112 об'єктах критичної цивільної інфраструктури України. Під ударом в першу чергу опинилася енергетика. Однак вивести українську енергосистему з ладу терористам не вдалося.

За рік повномасштабної війни росія завдала шкоди інфраструктурі України на суму 143,8 млрд доларів.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль оцінив ситуацію в енергетичному секторі країни та назвав головні завдання в цій сфері на 2023 рік, серед яких – захист енергооб'єктів та децентралізація енергосистеми.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: