ВАКС відмовився змінювати запобіжний захід Насірова

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив адвокату колишнього керівника фіскальної служби у клопотання про зміну запобіжного заходу.
Роман Насіров

Вищий антикорупційний суд відмовився змінити запобіжний захід колишньому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, який перебуває в слідчому ізоляторі. Його підозрюють в одержанні понад 700 млн грн неправомірної вигоди від олігарха Олега Бахматюка.

Таке рішення 22 березня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт ексголови ДФС до 9 квітня з альтернативою понад 523 млн грн застави. Адвокат Насірова просив змінити запобіжний захід, проте суд йому відмовив.

«Відмовити у задоволенні клопотання захисника підозрюваного адвоката про зміну запобіжного заходу стосовно підозрюваного (Романа Насірова – ред.) у кримінальному провадженні №52017000000000717 від 25.10.2017. Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення», – йдеться в рішенні.

Вибори президента України 4 роки потому: як склалася доля кандидатівНа останніх президентських виборах було 39 кандидатів. Чим зараз займаються ті, хто зазнав поразки – на інфографіці.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: