Рада схвалила реформу дошкільної освіти у першому читанні

Читать на русском
Очікується, що закон має забезпечити справедливу черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти.
Ілюстративне фотоvseosvita.ua

Верховна Рада у вівторок, 21 березня, підтримала законопроєкт № 8030 про реформу дошкільної освіти у першому читанні.

Про це повідомив ініціатор законопроєкту, народний депутат Володимир Воронов.

«Україні вже давно потрібно реформувати дошкільну освіту. Тому ми пропонуємо чітко визначити форми її здобуття, форми дитячих садочків, педагогічну підтримку батьків та ще низку важливих змін», – пояснив нардеп.

Згідно з його словами, для батьків актуальним стане розв’язання проблеми наповненості груп, аби діти нормально навчалися з врахуванням індивідуальних інтересів, потреб та формуванням індивідуальної освітньої траєкторії.

«Також ми пропонуємо створити центри педагогічної та психологічної підтримки та допомоги батькам, як мінімум один у кожній територіальній громаді. Це допоможе їм отримати інформацію про освітні програми, навчально-методичне та інформаційне забезпечення», – додав Воронов.

999 днів на посаді: хто з попередників Шкарлета очолював Міністерство освіти найдовшеНайдовше на посаді міністра освіти був Василь Кремень, найменше – Ганна Новосад. Докладніше – на інфографіці.

При цьому, депутат зазначив, що документ має забезпечити справедливу черговість зарахування дітей до комунальних закладів освіти через чітке визначення території обслуговування.

«Зміняться й умови роботи педпрацівників. Вони отримають адекватний обсяг педагогічного навантаження, щорічну оплачувану відпустку 56 днів та можливість вільно обирати освітні програми та форми роботи», – запевнив народний депутат України.

Він додав, що зміни стосуватимуться і форми дитячих садочків. Зокрема, можуть бути сімейні (свої діти та малеча друзів чи сусідів), мобільні для дітей з віддалених населених пунктів, «школа супергероїв» для дітей на стаціонарному лікуванні та центри педагогічного партнерства для дітей, які від народження знаходяться разом з батьками.

Водночас, наголосив парламентарій, діятимуть різні форми здобуття дошкільної освіти: дистанційна, педагогічний патронаж (педагоги навчають дітей у домашніх умовах) та мережева, коли дитина навчається у різних дитсадочках одночасно.

Нагадаємо, що парламентський комітет одноголосно підтримав призначення Оксена Лісового міністром освіти. Верховна рада призначила двох нових міністрів – Оксена Лісового та Олександра Камишіна. Михайло Федоров має тепер нову посаду.

Раніше «Слово і діло» писало про те, чому звільнили міністра освіти Шкарлета і що змінить призначення головою МОН Оксена Лісового.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: