ВАКС відмовився заарештувати Коболєва, але надів на нього браслет

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився взяти під варту колишнього очільника національної компанії, але поклав на нього додатковий обов'язок.

Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту колишнього голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, але поклав на нього додатковий обов'язок – носити електронний браслет.

Таке рішення 14 березня ухвалила суддя ВАКС Катерина Сікора, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива – задовольнити частково. Змінити обов'язки, покладені на підозрюваного Андрія Коболєва ухвалою ВАКС від 1 березня 2023 року, доповнивши його обов'язком носити електронний засіб контролю», – оголосила суддя.

Раніше Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду визначила Коболєву запобіжний захід у вигляді 229 млн грн застави з покладанням обов'язків. Але всю суму не внесли і тому органи правопорядку просили заарештувати підозрюваного.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: