Апеляція ВАКС визначила запобіжний захід ексголові «Нафтогазу» Коболєву

Читать на русском
Апеляційна інстанція розглянула скаргу прокурора САП на відмову судді обрати запобіжний захід ексголові держкомпанії.
Андрій Коболєвфото: Економправда

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відпустила під заставу колишнього голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, якого підозрюють у заволодінні 229 млн грн премії.

Таке рішення 1 березня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Суд визначив заставу у 229 млн грн. Також на Коболєва поклали такі зобов'язання: прибувати за першим викликом; не відлучатися з України; повідомляти про зміну проживання; не спілкуватися зі свідками; здати закордонні паспорт.

«Апеляційні скарги прокурорів САП задовольнити частково. Рішення Вищого антикорупційного суду від 23 січня 2023 року – скасувати, ухвалити нове рішення, яким клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Андрія Коболєва запобіжний захід у вигляді застави розміром 229 млн грн», – оголосила головуюча суддя.

Раніше Вищий антикорупційний суд залишив Коболєва без запобіжного заходу. На думку слідчого судді, підозра ексголові «Нафтогазу» необґрунтована. Прокурор САП подав апеляцію на це рішення. Її мають розглянути 8 лютого.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: