ВАКС оштрафував свідків у справі судді Госпсуду Сумщини

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання прокурора САП про штраф для свідків і примусовий привід.
Олександр Коваленко

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро здійснити примусовий привід свідка у справі за обвинуваченням судді Господарського суду Сумської області Олександра Коваленка в одержанні неправомірної вигоди. Його та ще одного свідка оштрафували.

Таке рішення 28 лютого ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора задовольнити частково. Накласти на свідка (особа №8) грошове стягнення за не прибуття без поважних причин за викликом у судові засідання 14.02.2023 та 28.02.2023 та за неповідомлення про причини свого неприбуття - у розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 5 368 грн. Накласти на свідка (особа №9) грошове стягнення за не прибуття без поважних причин за викликом у судові засідання 14.02.2023 та 28.02.2023 та за неповідомлення про причини свого неприбуття - у розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 5 368 грн. Здійснити привід свідка (особа №9) у судове засідання, яке відбудеться 25.04.2023 об 11:00», – йдеться в рішенні.

Як встановлено детективами НАБУ, суддя вимагав від місцевого бізнесмена неправомірну вигоду в сумі 26,6 тисячі доларів за «вирішення» земельного спору в господарській справі.

Кримінальним кодексом України за скоєння вказаного особливо тяжкого корупційного злочину передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до 3 років, із конфіскацією майна.

Нагадаємо, в липні 2018 року НАБУ завершило розслідування справи про хабар судді Коваленку. Також детектив просив суд обмежити судді і адвокату ознайомлення зі справою. Пізніше САП направила до суду справу про хабар Коваленку. Восени 2019 року справу передали до ВАКС.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал