ВАКС відмовився застосувати запобіжний захід до ексголови «Нафтогазу» Коболєва

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовився застосувати запобіжний захід у вигляді застави до колишнього очільника державної нафтовидобувної компанії.
Андрій Коболєв у суді

Вищий антикорупційний суд відмовився застосувати запобіжний захід у вигляді застави до колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Його підозрюють у незаконному отриманні 229 млн грн премії.

Таке рішення 23 січня ухвалив слідчий суддя ВАКС Олег Федоров, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання старшого детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно Андрія Коболєва залишити без задоволення», – оголосив суддя.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. У 2018 році голова правління, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину. Сам Коболєв також прокоментував вручення підозри.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал