ВАКС визнав необґрунтованою підозру Коболєву, САП подала апеляцію

Читать на русском
Слідчий суддя антикорупційного суду вважає, що підозра колишньому очільнику національної компанії не ґрунтується на достатніх доказах.
Андрій Коболєв

Вищий антикорупційний суд вважає необґрунтованою підозру, оголошену колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву. Його НАБУ і САП підозрюють у заволодінні 229 млн грн премії.

Про це йдеться у висновках слідчого судді ВАКС Олега Федорова, повідомляє «Слово і діло».

На думку Федорова, зібрані за 5 років докази не пов'язують Коболєва із інкримінованим йому злочином і не переконують його в тому, що такий злочин взагалі мав місце за викладених у клопотанні обставин. Тому суддя вважає, що пред'явлена підозра є необґрунтованою, що унеможливлює застосування до нього будь-якого запобіжного заходу.

В рішенні суддя не погоджується з тим, що саме дії Коболєва щодо ініціювання виплати премій та звернення із поданням призвели до безпідставного вибуття грошових коштів із фонду НАК «Нафтогаз України». З такими доводами Федоров не погодився, оскільки процес ухвалення рішення про виплату премії голові правління є багатоетапним та передбачає участь у ньому низки незалежних суб'єктів. Суддя також відкинув твердження, що Коболєв ввів в оману членів наглядової ради «Нафтогазу».

На вказане рішення прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури подав апеляційну скаргу. За даними «Слово і діло», засідання заплановане на 8 лютого. Скаргу слухатиме колегія у складі головуючої Валерії Чорної, суддів Олега Павлишина та Андрія Никифорова.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові правління «Нафтогазу» Андрію Коболєву. За версією слідства, у 2018 році голова правління, нібито зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше Коболєв підготував зміни та доповнення до подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів. При цьому голова правління свідомо приховав від членів комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій.

Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.

Зауважимо, що протягом 2018-2021 років службові особи НАК «Нафтогаз України» не сприяли розслідуванню, ховаючи від слідства документи та матеріали компанії, необхідні для встановлення обставин вчинення злочину.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал