Справа «Укрнафти»: суд дозволив заочне слідство щодо фігуранта

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд надав Національному антикорупційному бюро дозвіл на проведення заочного розслідування стосовно колишнього директора торгового дому «Прикарпаттянафтотрейд» Богдана Жука. НАБУ підозрює у причетності до заволодіння понад 13,3 млрд грн ПАТ «Укрнафта».

Таке рішення 25 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити. Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваного (Богдана Жука – ред.) у кримінальному провадженні №42015000000000722 від 16.05.2015. Відомості про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно (Богдана Жука – ред.), підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, невідкладно, але не пізніше 24 годин після постановлення ухвали, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань і публікувати в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу генерального прокурора», – йдеться в ухвалі.

Як відомо, НАБУ оголосило в розшук низку підозрюваних у справі «Укрнафти», одним з яких був ексдиректор ТД «Прикарпаттянафтотрейд» Богдан Жук.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: