НАБУ розшукує чотирьох підозрюваних у справі «Укрнафти»

Читать на русском
У Національному бюро оголосили в розшук чотирьох фігурантів гучного кримінального провадження про завдання збитків напівдержавній компанії.

Національне антикорупційне бюро оголосили в розшук чотирьох колишніх директорів приватних компаній, яких підозрюють у причетності до заволодіння близько 10 млрд грн напівдержавного ПАТ «Укрнафта».

Відповідна інформацію оприлюднена на сайті НАБУ.

«Національне антикорупційне бюро України розшукує підозрюваних у кримінальному провадженні №4201500000000722 від 16.04.2022 за фактами заволодіння коштами «Укрнафти» на загальну суму близько 10 млрд грн», – йдеться у повідомленні.

Так, детективи НАБУ оголосили в розшук ексдиректорку ТОВ «Техтрейд Груп» Олександра Воловоденко, екскерівника ТОВ «Галнафта» Петра Звєрєва, колишнього очільника приватної фірми «Торговий дім «Прикарпаттянафтотрейд» Богдана Жука і ексдиректора ТОВ «Котлас» Олександра Шаля.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: