Битва за Бахмут наближається до переломного моменту – FT

Читать на русском
Бахмут перебуває під контролем України, але битва за місто наближається до переломного моменту. Вагнерівців, які там воюють, тепер підтримують добре навчені російські регулярні війська.
facebook.com/GeneralStaff.ua

Битва за Бахмут наближається до переломного моменту, оскільки росія кидає в бій нові сили, намагаючись послабити контроль України над містом і забезпечити першу значну перемогу з початку літа.

Про це пише британське видання Financial Times.

Видання пише, що російські війська атакують місто з трьох напрямків, чинячи сильний тиск на основну лінію постачання України.

Хоча, за словами аналітиків, Бахмут не має великого військового значення, він став центром українського опору, а також символом прагнення росії відновити бойовий імпульс.

Оборона Бахмута є стратегічно обґрунтованою операцією ЗСУ – ISWОборона Бахмута є стратегічно правильною операцією, попри зосередження на цьому відносно малозначимому оперативному напрямі значних сил і засобів.

В авангарді російського наступу на Бахмут були найманці ПВК «Вагнер», яких використовували як гарматне м'ясо. Але тепер, за словами одного з командирів українського підрозділу, який діяв у Бахмуті, найманців підтримують добре навчені російські регулярні війська.

Днями представники окупаційної адміністрації навіть заявили, що нібито фактично оточили місто. Українські військові спростовують цю заяву: шосе Бахмут-Костянтинівка, найважливіший маршрут постачання армії та артерія евакуації цивільного населення, залишається під їхнім контролем.

«Робиться все, щоби російські сили не блокували рух наших підрозділів. До Бахмуту доставляється все необхідне обладнання, боєприпаси, продовольство тощо», – зазначив представник Східного командування України Сергій Череватий.

При цьому експерт та директор Rochan Consulting Конрад Музика вважає, що «загальна ситуація в районі Бахмута погіршується для українців, головним чином тому, що росіяни мають вогневий контроль над основними шляхами постачання до міста».

Росіяни вважає, що захоплення Бахмут відкриє їм шлях до окупації усієї Донецької області. Однак, хоч і Бахмут служить регіональним вузлом з кількома автомагістралями, що ведуть до Слов'янська та Краматорська, поступ далі навряд чи буде простішим, ніж боротьба за саме місто.

«Якщо не станеться обвалу українських оборонних рубежів, росіяни матимуть тяжке просування вперед», — додав Музика.

Нагадаємо, раніше у Генштабі розповіли, чи можуть українські військові залишити Бахмут слідом за Соледаром.

За словами експертів, битва за Бахмут принесла стільки смертей та руйнувань, що навіть якщо росія захопить місто, це буде піррова перемога.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: