Справа екснардепа Скуратовського: суд заарештував експосадовця АРМА Різника

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання детектива НАБУ про арешт колишнього очільника управління Нацагентства.
Віталій Різник

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього начальника управління менеджменту активів Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Віталія Різника. Його підозрюють у причетності до справи колишнього народного депутата Сергія Скуратовського.

Таке рішення 30 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання задовольнити. Застосувати на строк дії ухвали до підозрюваного (Віталія Різника – ред.) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Строк дії ухвали в частині застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою - 60 днів, до 30 березня 2023 року включно, але в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.

У самому документі не вказується прізвище підозрюваного, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться про Віталія Різника. Він був заарештований у межах справи за підозрою юриста Андрія Довбенка в організації зловживань в АРМА, але вийшов із СІЗО під заставу. У новій справі Різнику визначили 2,013 млн грн застави для виходу зі слідчого ізолятора.

У разі внесення коштів на ексначальника управління АРМА покладуть наступні обов'язки: носити електронний браслет; прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з Київської області (крім міста Києва) без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; здати на зберігання закордонні паспорти, а також утримуватися від спілкування з низкою осіб, зокрема, чинними та колишніми службовими особами і працівниками ТОВ «ФК Горизонт», АРМА і державного підприємства «СЕТАМ».

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.

Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 112 млн грн – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: