Справа про хабар Лозинському: суд обрав запобіжний захід ще одному фігуранту

Читать на русском
ВАКС обрав фігуранту справи про надання хабара колишньому заступнику міністра розвитку громад Василю Лозинському запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 805 200 гривень.

ВАКС обрав фігуранту справи про надання хабара колишньому заступнику міністра розвитку громад Василю Лозинському запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 805 200 гривень.

Про це повідомляє пресслужба суду у вівторок, 24 січня.

«Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання детектива НАБУ і застосував до ймовірного помічника у справі про надання неправомірної вигоди ексзаступнику міністра розвитку громад запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з 802 2000 грн», - йдеться в повідомленні.

ВАКС не називає ім'я затриманого, проте, за інформацією «Слово і діло», мова йде про Романа Кітнера, довірену особу Лозинського.

Термін утримання під вартою – до 21 березня включно.

Наголошено, що у разі внесення застави підозрюваний зобов'язаний:

  • прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду;
  • не залишати Львівську область без дозволу слідчого (детектива), прокурора, слідчого судді, суду;
  • повідомляти слідчого (детектива), прокурора або суду про зміну свого місця проживання та роботи;
  • утримуватись від спілкування з визначеними у визначенні слідчого судді особами;
  • здати на зберігання до Управління Державної міграційної служби у Львівській області паспорт (паспорт) громадянина України для виїзду за кордон, а також інші документи, що дозволяють право на виїзд з України.

Дії підозрюваного кваліфіковані за статтями про види співучасників, прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання посадовою особою неправомірної вигоди (ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК України).

24 січня Вищий антикорупційний суд узяв під варту підприємця Сергія Кривого, якого НАБУ та САП підозрюють в організації надання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди колишньому заступнику міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозінському.

Нагадаємо, «Слово і діло» повідомляло про затримання заступника міністра Василя Лозинського на одержанні неправомірної вигоди. Пізніше у НАБУ підтвердили затримання заступника міністра, але прізвище його не назвали.

В органі додали, що завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (далі – ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб’єктами підприємницької діяльності. Ті, як з'ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал