Апеляція ВАКС скасувала закриття справи ТЕЦ Дубневичів

Читать на русском
Апеляційна інстанція задовольнила скаргу прокурора САП на рішення про закриття кримінального провадження про привласнення природнього газу.
Ярослав і Богдан Дубневичі

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала закриття кримінального провадження за обвинуваченням чотирьох осіб у привласненні природнього газу НАК «Нафтогаз України» на 1,4 млрд грн ТЕЦами, власниками яких є народний депутатат Ярослав Дубневич і його брат Богдан.

Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.

«За результатами розгляду колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу прокурора. Ухвалу ВАКС від 23 серпня 2022 року – скасовано, постановлено нову, якою призначено новий розгляд кримінального провадження щодо чотирьох обвинувачених у ВАКС, як в суді першої інстанції», – інформує суд.

Як відомо, ВАКС закрив справу про привласнення газу ТЕЦ Дубневичів через закінчення строків розслідування. САП це рішення оскаржила.

Нагадаємо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

Як встановили органи правопорядку, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Ця справа до закриття перебувала на стадії підготовчого засідання.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: