Антикорупційний суд закрив одну зі справ про ТЕЦ Дубневичів

Читать на русском
Антикорупційний суд за понад два роки так і не розпочав розгляд по суті гучної справи про привласнення державного газу. Натомість судді вирішили взагалі її закрити.
Ярослав і Богдан Дубневич

Вищий антикорупційний закрив кримінальне провадження про привласнення газу вартістю понад 1,4 млрд грн НАК «Нафтогаз України» Новояворівською та Новороздільською ТЕЦ, власниками яких є народний депутат Ярослав Дубневич і його брат Богдан.

Таке рішення 23 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання захисників Солонини І.Ю., Диканя А.П., Тхорівського М.С., Іванчика Р.Б. про закриття кримінального провадження в порядку п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України - задовольнити. Об'єднане кримінальне провадження № 52018000000000856 від 06 вересня 2018 року закрити на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв'язку із закінченням, після повідомлення особі про підозру, строку досудового розслідування, визначеного ст. 219 КПК України», – йдеться в ухвалі.

На думку суду, у справі закінчився строк досудового розслідування ще 30 червня 2019 року, а обвинувальний акт скерували до суду лише 26 грудня 2019 року. Судді вважають, що строк поновився після закінчення ознайомлення зі справою сторін захисту та обвинувачення. Водночас колегія не вважає стороною кримінального провадження компанії-власниці Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ, попри проведення провадження стосовно них. Відповідно судді проігнорували рішення ВАКС від 17 жовтня 2019 року (слідча суддя ВАКС Віра Михайленко) про встановлення представникам цих фірм строку до 17 грудня 2019 року.

Рішення про закриття справи ухвалила колегія у складі: головуючого Євгена Крука, суддів Інни Білоус та Олексія Кравчука.

Нагадаємо, за версією НАБУ і САП, ексдиректор ТОВ «Енергія» Ігор Кучма, керівник ТОВ «Енергія-Новий Розділ» Ігор Артимко, його заступник Ігор Ільків, фінансовий директор «Енергія-Новий Розділ» Олег Павлишин та ексдиректор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Олександр Олексюк протягом 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, що належить НАК «Нафтогаз України», в особливо великих розмірах, створивши організовану злочинну групу.

Як встановили органи правопорядку, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ (належить ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», власниками яких є нардепи Дубневичі), придбавши в НАК «Нафтогаз України» за пільговою ціною природний газ у вигляді використання його нібито для виробництва теплової енергії для населення, що є обов'язковою умовою його використання, привласнили його шляхом використання для промислових потреб, зокрема виробництва електричної енергії з подальшим її продажем ДП «Енергоринок».

Загалом, упродовж 2013-2015 років вказані особи заволоділи природним газом НАК «Нафтогаз України» в обсязі 308,34 мільйона кубічних метрів, що завдало матеріальної шкоди НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн. Ця справа до закриття перебувала на стадії підготовчого засідання.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: