НАБУ і САП просять надати дозвіл на заочне слідство щодо Бахматюка

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку подали до слідчого судді клопотання про надання дозволу на заочне проведення слідства щодо олігарха.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура просять надали дозвіл на заочне розслідування стосовно олігарха Олега Бахматюка у межах справи про хабар колишнього голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Про це йдеться в рішенні Вищого антикорупційного суду від 23 грудня, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, детектив НАБУ і прокурор САП подали до суду клопотання, в якому просять надати дозвіл на заочне слідство стосовно Бахматюка. 6 грудня 2022 року адвокати олігарха до суду не прийшли і надіслали заяви-повідомлення про неможливість брати участь у розгляді цього клопотання, оскільки у них відсутнє доручення від Бахматюка на здійснення представництва його інтересів у цій справі.

Тому суд залучив Бахматюку безоплатного захисника Миколу Васюка, який мав з'явитися в судове засідання 12 грудня. Захисгик не прибув, але направив клопотання про відкладення судового засідання та надання йому часу для ознайомлення з матеріалами справи. Також він не з'явився 15, 21 і 23 грудня. Тому суддя підняв питання притягнення адвоката до відповідальності.

«Визнати неповажними причини неприбуття захисника (Миколи Васюка – ред.) у судові засідання, призначені на 15.12.2022, 21.12.2022, 23.12.2022. Порушити перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури Київської області питання про відповідальність адвоката (Миколи Васюка – ред.)», – ідеться в рішенні.

Раніше НАБУ і САП також подали клопотання про заочний арешт Бахматюка.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові ДФС Роману Насірову в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди. Також про підозру в наданні цієї вигоди повідомили олігарху Олегу Бахматюку, але заочно.

Слідство наразі встановило одержання головою ДФС (2015-2016 рр.) неправомірної вигоди у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 - серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому частину неправомірної вигоди сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: