Посольства та консульства України у шести країнах отримали закривавлені пакети з очима тварин усередині – МЗС

Читать на русском
До посольств та консульств України в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, Чехії надійшли закривавлені пакунки. Усередині були очі тварин, а самі пакети просякнуті рідиною характерного кольору.

До посольств України в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин, а самі пакунки були «просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах».

Про це повідомив представник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, Україна «вивчає зміст цього послання».

«Вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося. Посольство в США отримало лист з ксерокопією критичної статті про Україну, але, як і більшість інших конвертів, цей лист синхронно з іншими надійшов із території однієї європейської країни», – написав він.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що відбувається добре спланована кампанія терору та залякування посольств та консульств України.

Він доручив, щоб усі українські посольства та консульства були переведені в режим посилених заходів безпеки.

Україна закликала іноземні уряди гарантувати максимальний захист українських дипломатичних установ відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

Нагадаємо, 30 листопада у посольстві України у Мадриді стався вибух. Вибухівку було заховано у конверті з листом, який відкрив співробітник дипустанови – він отримав пошкодження. Лист був адресований послу України Сергію Погорельцеву.

Небезпечні пакети також отримала іспанська компанія Instalaza, яка виробляє зброю для постачання в Україну, канцелярія прем'єр-міністра Педро Санчеса, Міноборони та авіабаза Торрехон.

Станом на вечір 1 грудня три українські дипломатичні представництва отримали листи з погрозами.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: